Достапни линкови

Карачи - 21 повреден пакистански ренџер


Канцелариите на Ренџерс во Карачи
Најмалку 21 припадник на парамилитарни сили - Ренџери, се повредени во самоубиствен напад со камион бомба врз нивната база во предградието на најголемиот град на Пакистан, Карачи.
Овие сили и помагаат на полицијата во одржувањето на редот во Карачи каде што се чести насилствата на етничка, верска и политичка основа.
XS
SM
MD
LG