Достапни линкови

Повеќе од 40 лица настрадале во земјотресот во Гватамала


илустрација
Претседателот на Гватамала изјави дека 48 лица настрадале во земјотресот со јачина од 7,4 степени според Рихтер кој ја погоди централноамериканската земја. Ото Перез појасни дека 40 лица настрадале во северозападниот дел на земјата близу границата со Мексико.
XS
SM
MD
LG