Достапни линкови

Пијан маж убил 5 колеги од работа во Москва


Пијан 30 годишен маж убил петмина колеги од фармацевската компанија каде што работел во Москва. Полицијата соопшти дека убиецот кој работел како адвокат во компанијата се појавил денеска на работа со две полуавтоматски пушки и пукал кон вработените, тројца мажи и две жени. Во соопштението е наведено дека мотив за убиството било тоа што претходно девојка го напуштила. Пред да ги ги изврши убиствата, убиецот објавил порака на интернет дека го мрази човештвото и својот живот и дека ќе убие што е можно повеќе луѓе.
XS
SM
MD
LG