Достапни линкови

Арапската лига очекува од Обама мир на Блискиот Исток


Набил Ел Араби, претседател на Арапаската лига
Арапската Лига денеска го повика барак Обама да го искористи вториот мандат за постигнување мир на Блискиот Исток. Тоа ќе биде од голема корист и за американците, а историјата покажува дека американскиот претседател, во вториот мандат, е многу поефикасен во превземањето крупни мисии и одговорности.
XS
SM
MD
LG