Достапни линкови

Честитки од Путин и Медведев до Обама


Рускиот претседател Владимир Путин премиерот Дмитриј Медведев му ја честитаа победата на Обама, со очекувања за продолжување на соработката во интерес на стабилноста во светот. Среќен сум што лидер на најмоќната држава во светот не е човек кој мисли дека Русија и е најголем непријател, се вели во пораката на Медведев, алудирајки на изјавите на Ромни.
XS
SM
MD
LG