Достапни линкови

Лига на шампиони: нерешено во Мадрид и во Манчестер


Фудбалерите на Реал и на Борусија од Дортмунд синоќа во Мадрид играа нерешено 2:2, во рамките на 4-то коло од Лигата на шампиони. Во другите натпревари се постигнати следните резултати:

Манчестер Сити – Ајакс 2:2
ПСЖ - Динамо Загреб 4:0
Динамо Киев – Порто 0:0
Шалке - Арсенал 2:2
Олимпијакос – Монпеље 3:1
Андерлехт - Зенит 1:0
Милан – Малага 1:1

Натпреварите од другите 4 групи се играат вечер.
XS
SM
MD
LG