Достапни линкови

Путин го разреши министерот за одбрана


Рускиот претседател Владимир Путин и министерот за одбрана Анатолиј Сердјуков
Рускиот претседател Владимир Путин го разреши министерот за одбрана Анатолиј Сердјуков и на негово место го предложи гувернерот на Москва Сергеј Шојгу. Путин ова го образложи со новонастатаната ситуација во министерството каде што е во тек истрага во врска со наводите дека имало незаконска продажба на воен имот. Сердјуков беше министер за одбрана од 2007 година.
XS
SM
MD
LG