Достапни линкови

САД: во две села во Њу Хемпшир завршија изборите


Диксвил Ноч
Жителите на две села на северот на Њу Хемпшир на полноќ излегоа на избирачките места, бидејќи од 1948 година имаат право да бидат први кои ќе гласаат на претседателските избори. Во Диксвил Ноч избираа 10 гласачи, а Барак Обама и Мит Ромни добија по пет гласови, што досега не се случило. Во соседното село Хартс Локејшен Обама доби 23 гласови, а Ромни 9.
XS
SM
MD
LG