Достапни линкови

Во Тирана министерски состанок за Западен Балкан


Тирана
Министерот за правда на Македонија Блерим Беџети и заменик министерот за внатрешни работи Џелал Бајрами учествуваат на дводневниот неформален состанок на министри за правда и внатрешни работи на земјите од Западен Балкан се одржува во Тирана. На средбата се разговара за спроведување на правото за движење без визи во Шенген зоната на ЕУ. Освен министрите за внатрешни работи и за правда од Албанија, Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Црна Гора присуствува и еврокомесарот за правда и внатрешните работи Сесилиа Малмстром.
XS
SM
MD
LG