Достапни линкови

Виена - безбедно приземјен авион без тркало


Илустрација.
Патнички авион со 80 патници безбедно слета на аеродромот во Виена и покрај тоа што при слетувањето му се откачи тркало. Аустриан Ервејс соопшти дека никој од патниците или членовите на екипажот не бил повреден или доведен во опасност. Авионот полетал од Фиренца. Се испитува што довело до откачување на тркалото.
XS
SM
MD
LG