Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно и релативно топло


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Претпладне во источните делови на земјава ќе има слаб локален дожд.Температурата ќе се движи од 14 до 23 степени. Во Скопје слично време, со температура до 19 степени.
XS
SM
MD
LG