Достапни линкови

Македонија одговори на грчкиот меморандум


Македонскиот амбасадорот Сашко Стефков денеска го достави во Атина одговорот на македонското министерство за надворешни работи на грчкиот меморандум, е објавено на интернет страната на министерството. Стефков на средбата со заменикот министер за надворешни работи на Грција, Димитрис Куркулас му го врачил писмото од македонскиот шеф на дипломатијата Никола Попоски.
Грчката Влада ќе го проучи одговорот па потоа ќе следи соодветно соопштение, се вели во објавата на грчкото МНР.
XS
SM
MD
LG