Достапни линкови

„Крадците“ на папските доументите пред суд


Плоштадот на Свети Петар
Денеска започнува судскиот процес против компјутерскиот техничар на Ватикан обвинет за кражба на папски документи.
Клаудио Скиарлети е обвинет за помагање и потикнување на поранешниот батлер на Папата Паоло Габриеле, кој минатиот месец беше обвинет за кражба на документи. Меѓу повиканите сведоци се бодигардот на Папата, командантот на швајцарската гарда.
XS
SM
MD
LG