Достапни линкови

Лавров на средби во Каиро за кризата во Сирија


Рускиот министер за надвроешни работи Сергеј Лавров
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров одржа низа разговори во Каиро со цел да се зголемат дипломатските напори за да се стави крај на кризата во Сирија. Лавров се сретна со лидерот на Арпаската лига Набил Елараби и со медијаторот на ОН и Арапската лига за конфликтот во Сирија Лахдар Брахими. Лавров ги повика сириските партии да престанат со борбите и да ги почнат преговорите.
XS
SM
MD
LG