Достапни линкови

Уште еден ден до претседателските избори во САД


Кандидатите за претседателна САД Барак Обама и Мит Ромни
Остана само уште еден ден до одржување на претседателските избори во САД. Кандидатите за функцијата актуелниот претседател Барак Обама и неговиот противник од Партијата на републиканците Мит Ромни се во тесна трка, при што анкетите покажуваат дека Обама е во мала предност во неколку неопределни држави, кои ќе бидат одлучувачки кој утре ќе освои место во Белата куќа.
XS
SM
MD
LG