Достапни линкови

Американскиот војник обвинет за масакрот во Авганистан пред суд


Роберт Белс
Американскиот војник Роберт Белс кој е обвинет за убиството на 16 авганистански цивили денеска за прв пат ќе се појави пред суд по масакрот во март. На сосолушувањето ќе се разгледуваат доказите против Белс и ќе се донесе одлука дали на обвинетиот ќе му се суди пред воен суд.
Доколку биде осуден Белс се соочува со смртна казна.
XS
SM
MD
LG