Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето во земјава ќе биде променливо облачно, во западните и северните делови со повремен локален дожд, особено попладне. Претпладне по одделни котлините ќе има појава на магла. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен и југозападен правец.
Температурата ќе се движи од 14 до 23 степени. Во Скопје и околината слично време со температури до 20 степени.
XS
SM
MD
LG