Достапни линкови

Путин се појави во јавност по твдрењата дека е болен


Одбележување на Денот на националното обединување
Рускиот претседател Владимир Путин се појави на одбележувањето на Денот на националното обединување. Ова беше првото јавно појавување на Путин по шпекулациите кои се појавија во медиумите дека има здравствени проблеми.
Тој се движеше бавно но без помош. Тој неодамна откажа дел од неговите патувања во странство. Неговиот портпарол изјави дека Путин само истегнал мускул и ги демантираше тврдењата во медиумите дека станува збор за посериозен здравствeн проблем.
XS
SM
MD
LG