Достапни линкови

Лавров во посета на Египет по разговори за Сирија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска отпатува за Египет каде при дводневната посета на Каиро ќе се сретне со неговиот домаќин, министерот Мохамед Камел Амр и генералниот секретар на Арапската лига Набил Елараби.
Се очекува тие денеска да разговараат за Сирија и за конфликтот меѓу Палестинците и Израелците.
XS
SM
MD
LG