Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Денеска не очекува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Температурата ќе се движи од 14 до 23 Целзиусови степени. Во Скопје слично време со температура до 18 степени.
XS
SM
MD
LG