Достапни линкови

Бомбашки напад врз ресторан во Сомалија


1
Двајца бомбаши самоубијци нападнале ресторан во сомалискиот главен град Могадишу, при што едно лице загинало, а неколку се повредени. Според локалната полиција, чуварите на ресторанот се обиделе да ги сопрат бомбашите самоубици при влезот на ресторанот.
Се уште не се знае кој е одговорен за нападот.
XS
SM
MD
LG