Достапни линкови

Турција со предупредување до меѓународните компании


Турското министерство за надворешни работи предупреди дека ќе ги затвори меѓународните компании инволвирани во дупчење на нафта и гас во близина на брегот на Кипар.
Според соопштението, компаниите кои ќе соработуваат со кипарско грчката администрација ќе бидат исклучени од идните енергетски проекти на Турција.
XS
SM
MD
LG