Достапни линкови

Откажан маратонот во Њу Јорк


Њу Јорк по ураганот Сенди
Градоначалникот на Њу Јорк Мајкал Блумберг изјави дека е откажан маратонот кој што требаше да се одржи утре. Според него, маратонот би помогнал градот да се опорави по ураганот Сенди, но се уште некои места се без струја и бројката на жртви се искачува. Блумберг смета дека подобро е да се откажа трката бидејќи станала извор на контроверзии и поделби.
На маратонот требаше да учествуваат 47 500 лица.
XS
SM
MD
LG