Достапни линкови

Убиен шеф на локален мировен комитет во Пакистан


Во напад на бомбаш самоубиец загинал Фатех Кан, шефот на локалниот мировен комитет во пакистанскиот северозападен реон Бунер. Според извештаите, при експлозијата на возилото во кое се превезувал Кан загинале и неколку членови на неговото обезбедување.
Никој се уште не преземал одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG