Достапни линкови

Дачиќ-полицијата ќе одговара за прислушкувањата


Српскиот премиер и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ
Српскиот премиер и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска дека целокупниот врв на полицијата ќе биде сменет, уапсен и процесуиран во согласност со законите, без разлика на функциите, доколку се утврди одговорноста на полицијата за прислушкување на претседателот Томислав Николиќ и првиот потпретседател на владата Александар Вучиќ.
Дачиќ за „Блиц“ најави дека ќе покрене иницијатива за промена на регулативата, која треба да има за цел воведување на поголема цивилна контрола на работата на полицијата.
XS
SM
MD
LG