Достапни линкови

Притворени 30 демонстранти во Баку


Опозициски протести во Баку
Азербеџанската полиција притворила околу 30 демонстранти кои протестираа против владиниот план за измени во законот за протести. Владата во минатиот месец соопшти дека измените во законот се однесуваат на зголемување на казните за учество во несанкционирани јавни собири.
Опозицијата изрази загриженост за измените.
XS
SM
MD
LG