Достапни линкови

Дачиќ-прислушкувањето е неприфатливо


Српскиот премиер и министер за внатерешни работи Ивица Дачиќ
Српскиот премиер и министер за внатерешни работи Ивица Дачиќ изјави дека прислушкувањето на претседателот и потпртседателот на земјата е неприфатливо. Дачиќ додаде дека тој немал никаква врска со прислушувањето и дека на полицијата и се потребни итни реформи и полицајците кои биле вмешани во случајот да бидат сменети од нивните позиции.
XS
SM
MD
LG