Достапни линкови

Уште три дена до претседателските избори во САД


Американскиот претседател Барак Обама
Останаа уште три дена од кампањата до претседателските избори во САД. Според анкетите, шансите на претседателот Барак Обама и неговиот противник Мит Ромни се изедначени. И двајцата кандидати се осврнаа на невработеноста која овој месец се зголемила на 7,9 насто, но и на новите работни места кои биле отворени.
Според Обама, новите работни места овозможиле САД да закрепанат од кризата. Ромни пак изјави дека невработеноста е знак дека економијата е во застој.
XS
SM
MD
LG