Достапни линкови

Сириската армија ја напуштила северната база


Сириски бунтовници
Сириската армија најверојатно ја напуштила клучната база во северениот дел на земјата, иако нема потврда од независни извори. Пријавени се повлекувања на сириските бунтовници од три бази во близина на Алепо.
Сириската набљудувачка организација за човекови права соопшти дека регионот е целосно надвор од контрола на режимските сили.
XS
SM
MD
LG