Достапни линкови

Три лица загинаа во судирот меѓу турската војска и курдските бунтовници


Турски војници
Три лица загинаа при судирот меѓу армијата и курдските бунтовници во југоисточна Турци, јавија француските медиуми, повикувајќи се на претставници на силите за безбедност. Еден војник и двајца борци на забранетата Курдска работничка партија биле убиени во борбата во округот Дијарбекир, а пет војници биле повредени.
Анкара , ЕУ и САД ја сметаат ПКК за терористичка организација.
XS
SM
MD
LG