Достапни линкови

Сенди „однесе“ 90 животи во САД


Ураганот Сенди кој го погоди северо источниот брег на САД досега однесе 90 животи. Штетите се проценуваат на околу 50 милијарди долари.
Најмногу се погодени Њујорк и Њу Џерси.
Околу 4,5 милиони луѓе во 12 американски држави сеуште немаат електрична енергија.
XS
SM
MD
LG