Достапни линкови

Агент на тајната служба на Обама се самоуби


Агент на тајната служба која го штити Претседателот Барак Обама се самоубил.
Како што јавија Ројтерс и Асошиетед Прес, повикувајки се на извори во службата, агентот Рафаел Прието бил под истрага затоа што не пријавил врска со странски граѓанин, а тоа е правило на службата која утврдува дали таа врска е закана за националната безбедност.
Тајната служба соопшти дека жали за Прието, кој имал значајна, посветена, пријателска 20 годишна кариера во службата.
XS
SM
MD
LG