Достапни линкови

Грција:штрајк на вработените во јавниот транспорт


Метрото, трамвајскиот сообраќај и електричната железница во Атина денеска нема да работат поради 24-часовниот штрајк на вработените во јавниот транспорт. Штрајкот следува по вчерашнотот изгласување во Парламентот на предлог законот кој предвидува приватизација на државните претпријатија од услужниот сектор
XS
SM
MD
LG