Достапни линкови

Бразилската полиција откри дилерски тунел


Бразилската полиција соопшти дека пронашла тунел долг 15 метри кои дилерите на дрога го користеле за достава на кокаин на студентите од Универзитетот во Сао Паоло. Тунелот ја поврзаувал кокаинската лабораторија и ѕидот од студентската населба. Полицијата соопшти и дека тунелот го открила барајќи ги осомничените за убиство на полицаец.
XS
SM
MD
LG