Достапни линкови

Најмалку 20 жртви при експлозија во Ријад


Најмалку 22 лица загинале, а над 110 се ранети при ескплозија на цистерна со гориво која удрила во мост во главниот град на Саудиска Арабија, Ријад.
Властите соопштија дека при експлизијата урната е зграда која се ноѓала во близина на местоте каде што настанала сообраќајната несреќа. Во соопштението е наведено дека не станува збор за терористички напад, но се уште се води истрага за причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG