Достапни линкови

Жестоки битки во Сирија


Организација за заштита на човекови права со седиште во Лондон соопшти дека сириските бунтовници убиле најмалку 28 владини војници при последните вооружени пресметки на главниот пат кој води од Дамаск кон Алепо. Во соопштението е наведено дека при нападите загинале и 5 бунтовници.
Провинцијата Идлиб стана клучно боиште во конфликтот меѓу владините безбедносни сили и бунтовниците.
XS
SM
MD
LG