Достапни линкови

Времето денеска облачно и врнежливо


Облачно и врнежливо време не очекува денеска со пообилни врнежи претпладнево. Ќе дува и умерен повремено засилен ветер од јужен правец. Утрово температурата се движи од 5 до 12 степени додека во текот на денот се очекува благо затоплување со темпертури од 10 до 15 степени.
XS
SM
MD
LG