Достапни линкови

Фелпс во Рио, но само како голф играч


Повеќекратниот освојувач на олимпискиот медал во пливање, Мајкл Фелпс изјави дека ќе учествува на олимписките игри во Рио де Женеиро само ако најде начин да се натпреварува во голф. Тој соопшти дека и покрај желбите на неговата мајка повторно да плива за олимписки медал,тој повеќе сака да учествува на игрите како натпреварувач во голф.
Голфот како спортска дисциплина се враќа во Рио по повеќе од 100 години отсуство.
XS
SM
MD
LG