Достапни линкови

Иран спроведува воени вежби во близина на границата со Ирак


Иранската војска денеска започна да спроведува воени вежни во близина на границата со Ирак. Државната телевизија објави дека причината за дводневните вежби е оддржувањето на подготвеноста на вооржените сили за борба против меѓународните закани. Иранските воени вежби се оддржуваат во време кога се заострени тензиите меѓу Иран и Западот поради контроверзната нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG