Достапни линкови

Путин отпушти 5 генерали во Русија


Рускиот претседател Владимир Путин денеска отпушти пет полициски генерали. Четворица од отпуштените беа на високи функции во министертвото за внатрешни работи. Петтиот беше шеф на регионалната полициска служба во западниот дел на Русија. Информацијата за нивното отпуштање беше објавена на интернет страницата на Кремљ, но не беше наведена причината зошто тие останаа без работа.
XS
SM
MD
LG