Достапни линкови

Убиен имамот во Дагестан


Во руската северно кавкаска република Дагестан, како што јавија ИТАР ТАСС и АФП, непознати напаѓачи го убиле имамот Калимула Ибрагимов и неговиот татко и брат.
Напаѓачот стрелал врз нивниот автомобил во градот Дербент.
Милитантите на Каваказот, каде што насилствата се чести, имаат за цел да создадат исламска држава.
XS
SM
MD
LG