Достапни линкови

Таџикистан влегува во Светската трговска организација


Мапа на членки на СТО.
Светската трговска организација соопшти дека веројатно ќе го прими Таџикистан во декември годинава. Таџикистан, кој се обидува да влезе во СТО од 2001 година, вети дека ќе ги исполни критериумите за членство во организацијата.
XS
SM
MD
LG