Достапни линкови

Рекордна почетна заработка на филм со Џејмс Бонд


Актерите Даниел Крег и Хавиер Бардем го промовираат новиот филм Скајфол во Лондон.
Новиот филм за Џејмс Бонд, Скајфол, заработи околу 32 милиони долари во текот на првиот викенд од прикажувањето во британските кина и со тоа стана бондовски филм со најголема почетна заработка во Велика Британија во историјата. Сепак, не успеа да го собори рекордот на најголема заработка на еден филм во британските кина во првиот викенд од прикажувањето што го држи минатогодишниот хит Хари Потер и реликвиите на смртта – Втор дел, кој во првиот викенд заработи 35 милиони долари.
XS
SM
MD
LG