Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно и постудено


Илустрација.
Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено. Во утринските часови ќе има локални врнежи од дожд, а на планините над 1.700 метри повремен снег. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од девет до 17 степени.

Во Скопје, времето претпладне ќе биде променливо облачно со слаб дожд, а во текот на денот ќе настапи намалување на облачноста. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе достигне до 13 степени.
XS
SM
MD
LG