Достапни линкови

СДСМ: Власта да одговори на барањето за предвремени избори


СДСМ побара власта што побргу да одговори на барањето за предвремени парламентарни избори заедно со редовните локални во март догодина. Секретарот на СДСМ Андреј Петров на прес-конференција исткна дека на нивниот вчерашен митинг власта имала можност да слушне како десетици илјади граѓани бараат промени и гласно бараат предвремени парламентарни избори во март а, како што вели, власта треба да се охрабри и да им даде одговор што е можно побрзо.
XS
SM
MD
LG