Достапни линкови

Убиени лидери на Ал Каеда во Јемен


При три оддвоени напади со беспилотно летало загинале најмалку тројца милитанти во Јемен. Локалните власти соопштија дека двајца од загинатите се лидери на терористички групи кои се дел од Ал Каеда. Американските беспилотни летала честопати напаѓаат милитанти во јужниот дел на Јемен, но ова е прв извештај за напад во пограничната областа во близина на Саудиска Арабија. САД се уште не искоментирале за настанот.
XS
SM
MD
LG