Достапни линкови

Њујорк го стопираше јавниот превоз


Гувернерот Ендру Куомо изјави дека во Њујорк ќе биде суспендиран јавниот превоз во пресрет на ураганот Сенди. Се очекува ураганот да се пристигне на источниот брег на САД во вторник. Локалните власти најавија дека граѓаните треба да се подготват за денови без електрична енергија. Во Њујорк, Њу Џерси, Пенсилванија, Вирџинија и Вашингтон e прогласена вонредна состојба. До сега ураганот остави 40 жртви на Карибите. Американскиот претседател Барак Обама и неговиот против кандидат Мит Ромни ги откажаа настаните предвидени со кампањата.
XS
SM
MD
LG