Достапни линкови

Исчезна руски товарен брод


Руски товарен брод со 11 морнари денеска исчезна при невреме во Тихиот Океан, соопшти руското министерство за вонредни ситуации. Бродот „Амурскаја“ превезувал руда од рудникот во Охотск. Од бродот утрово бил испратен сигнал за помош. Спасувачката операција е отежната поради бурата.
XS
SM
MD
LG