Достапни линкови

Папуљас: Грција треба наскоро да излезе од кризата


Грчкиот претседател Каролос Папуљас денеска изјави дека неговата земја треба што побрзо да излезе од економската криза затоа што иако државата е зависна од
меѓународната помош во следните две години, народот повеќе нема што да даде затоа што веќе дал се од себе.
Папуљас, во својот говор на годинешната воена парада во Солун по повод прославата на грчкиот отпор за време на Втората светска војна, изрази оптимизам дека грчкиот народ наскоро ќе излезе од кризата.
Воената парада во Солун и годинешната студенска парада во Атина се одржаа под засилен безбедносни мерки
XS
SM
MD
LG