Достапни линкови

Г.г. Стефан го поздрави предлогот на Николиќ


Предлогот на српскиот претседателот Томислав Николиќ да се надминат лоши односи, да се разрешат постојните проблеми е предлог што заслужува да биде поздравен и да се почитува, иако во кругот на самата Српска црква веќе се поделени мислењата за тоа кои го поддржуваат и кои се против неговиот предлог, изјави денеска во Битола архиепископот на Македонската православна црква г.г. Стефан.
Тој очекува предлогот да се разгледа детално круговите на СПЦ и на МПЦ.
XS
SM
MD
LG